Klub

Grom Plewiska to drużyna piłkarska, założona przez fanów piłki nożnej w 1992 roku. Klub mieści się w Plewiskach w gminie Komorniki Składa się z sekcji piłki nożnej w kategorii seniorów oraz grup młodzieżowych: żaków, orlików, młodzików, trampkarzy i juniorów. Od 2002 do 2008 Grom grał w poznańskiej klasie okręgowej. Od wielu lat Grom jest czołową drużyną IV Ligi: Grupa Północ. W sezonie 2012/2013 seniorzy wywalczyli awans do III Ligi Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolskiej w której występowali tylko sezon. Od tego momentu nieprzerwanie występują na czwartoligowych boiskach.

W sezonie 2010/2011 klub rozpoczął grę na przebudowanym stadionie GOSiR w Plewiskach, który posiada pełnowymiarową płytę boiska z naturalną nawierzchnią. Obiekt wyposażony jest w szatnie oraz zadaszone trybuny, mogące pomieścić 600 kibiców. Właścicielem stadionu jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach.

W klubie prowadzone jest szkolenie dzieci i młodzieży, a drużyny występują w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.