Udany start ligi!

W inauguracyjnym meczu sezonu 2020/21 drużyna Gromu podejmowała zespół Wiary Lecha. Po zaciętym spotkaniu gospodarze zwyciężyli 1-0 (0-0). Gola na wagę 3 punktów zdobył debiutujący w oficjalnym meczu Gromu Tomasz Graczyk w 70′, a asystę zaliczył Damian Fabiś. Licznie zgromadzona publiczność – tutaj brawa dla najlepszych kibiców w Polsce Lecha Poznań za stworzenie wspaniałej atmosfery – w pierwszej połowie oglądała przeważającą grę drużyny Gromu. Doskonałe okazje mieli w tym czasie Strużyk, Łukaszyk oraz Graczyk. Po strzale z rzutu wolnego tego ostatniego piłka uderzyła w słupek. Goście rzadko zagrażali bramce gospodarzy, a jeżeli już to pewnie w bramce grał Maćkowski.

Druga połowa to odważniejsza gra gości i to oni mogli objąć prowadzenie, jednak nie wykorzystali swoich sytuacji. W 70′ po przechwycie w środkowej strefie boiska, szybko rozegrana akcja przyniosła gospodarzom prowadzenie. Goście próbując odwrócić losy meczu zagrali jeszcze odważniej i poluzowali szyki obronne co poskutkowało stworzeniem kilku stuprocentowych okazji dla Gromu. Kasprowi Strużykowi i Tomaszowi Degórskiemu nie udało się ich wykorzystać. Goście do końca próbowali doprowadzić do remisu, ale w bramce świetnie spisywał się Maćkowski. Sędzia zakończył mecz w 93 minucie i gospodarze mogą się cieszyć ze zdobytych 3 pkt. po ciężkim i ciekawym meczu.

Grom wystąpił w składzie: Maćkowski – Gwit, Oblizajek, Jurkiewicz, Koszek – Skórczyński (65′ Fabiś), Jarka, Stypczyński, Stróżyk (80′ Nowacki), Łukaszyk (70′ Degórski) – Graczyk (75′ Ciosek). Na rezerwie pozostali: Wiśniewski, Pączek, Kaźmierczak.

Za tydzień drużyna Gromu rozegra ponownie mecz na własnym boisku. Do Plewisk przyjedzie beniaminek Stella Luboń. Mecz odbędzie się w sobotę 08.08.2020 o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!