OFICJALNA STRONA KLUBU GROM PLEWISKA
ZNAJDZIESZ NAS NA:    

Wywiad z Maksem Jankowskim nowym obrońcą Gromu Plewiska

Przyszedłeś do Gromu z Tarnovii. Daj się poznać kibicom. Kim jesteś, na jakiej pozycji grasz? Wcześniejsze kluby?

Jestem środkowym obrońcą. Większość mojej przygody z piłką spędziłem w Warcie Poznań, której jestem wychowankiem i która dała mi możliwość debiutu w 1 lidze oraz, w następstwie, gry w młodzieżowej Reprezentacji Polski. Z powodu kontuzji moje piłkarskie ambicje nieco przyhamowały, nigdy jednak nie pomyślałem, by rozstawać się z piłką. Ostatnim moim klubem była Tarnovia, w której spędziłem kilka fajnych lat, osiągając m.in. awans do 3 ligi czy zdobywając wojewódzki Puchar Polski.

Co cię skłoniło do dołączenia do Gromu?

Zaciekawiła mnie wizja oraz styl budowania nowej drużyny, którą w szczegółach przedstawił mi Zarząd klubu. Znam też, jakość tutejszego trenera oraz kilku chłopaków, którzy zachęcali do transferu. Na pewno niezwykłym atutem jest niespotykana na tym poziomie infrastruktura i baza treningowa Gromu – szatnie na poziomie ekstraklasy, zadaszona trybuna i absolutnie rewelacyjne boisko, na którym jako pierwszy zespół mamy, poza grą, możliwość codziennego treningu. Dla takich rzeczy chce się grać w piłkę.

Przed nami nowe wyzwania i nowa Liga Międzywojewódzka. Jak myślisz, na co nas stać?

Zważając na reformę, dzięki której powstała kompletnie nowa Liga oraz na przebudowę zespołu, dokładna prognoza naszego wyniku końcowego jest niesamowicie trudna. Zamiast więc opowiadać w wywiadach, spróbujemy przemówić na boisku – patrząc na zaangażowanie chłopaków na treningach, świetną atmosferę w szatni i myślę ciekawy skład, jestem pewien, że możemy pozytywnie zaskoczyć kibiców w Wielkopolsce.